Virtu arhitekti

SIA virtu
Ventspils iela 48
virtu@virtu.lv, 26403930

Arhitektu birojs „virtu” strādā no 2005. gada  Andas Kursišas vadībā.

Iejūtīgas rekonstrukcijas. Ar cieņu un mīļumu strādājam pie ēku rekonstrukcijas, restaurējot sajūtas, pievienojot mūsdienu ērtības, un paliekošu estētisko kvalitāti.
Saules muiža, Skolēnu Jaunrades nams Ventspilī, Kuldīgas Rātsnams, Ventspils bānītis.

Vēsturiskās izpētes un koncepcijas. Mūsu objektos izmantojam iespēju veikt māksliniecisko izpēti, gan arhīvā, gan reālos sienu atsegumos, kā arī uzziņu avotos par attiecīgā laika arhitektūru, mākslu un kultūru. Tas palīdz kopā ar klientu veidot idejas skici veselumam, un realizēt projektu vissīkākajās detaļās.
Te jāmin gandrīz visi mūsu objekti:
Interjeru izpēte Latviešu biedrības namā Ventspilī, interjeru rekonstrukcijas koncepcija Kuldīgas Rātsnamā, Bānīša staciju izpēte Latvijā un Vācijā, Neiburga viesnīcas interjeri.

Publiskie un privātie interjeri. Tik dažādi. Tos vieno racionāla arhitektoniska plānošana, un prioritāte ir iemītnieku funkcionālais un estētiskais komforts. Simetrija un lietu kārtība.
Berga restorāns, Neiburga viesnīcas interjeri, publiskās telpas Kuldīgas Rātsnamā un Ventspils Jaunrades namā.

Projekti

Saules muiža

Saules muiža

Saules muižas rekonstrukcija Skaistkalnes pagastā, 2006. - 2009. gads. Arhitektūra, Interjers. 

Iveta Cibule, Agnese Stasūne

Ventspils Bānītis

Ventspils Bānītis
Šaursliežu dzelzceļa ekspozīcijas attīstība Ventspils brīvdabas muzejā, stacijas, depo ēku rekonstrukcija pēc izpētes materiāliem. Ventspils 2007. - 2010. Ventspils gada arhitektūras balva "Baltā Dūna" 2010, nominācijā "Grand Prix".

Kuldīgas Dome

Kuldīgas Dome

Kuldīgas Domes rekonstrukcija.  Ēku komplekss Baznīcas ielā 1, Kuldīgā 2008. - 2011. Kopējā platība 1 635 m2. Arhitektūra, interjers. 

Anda Kursiša, Baiba Ērenpreisa, Iveta Cibule. 

Ventspils Skolēnu Jaunrades nams

Ventspils Skolēnu Jaunrades nams
Bijušā Latvijas biedrības nama rekonstrukcija un interjers ar jaunbūves daļu. Maiznieku iela 11, Ventspils 2008. - 2010. Ventspils gada arhitektūras balva "Baltā Dūna" 2010, nominācijā "Gada Būve". Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011, nominācijā "Energoefektīvu risinājumu ieviešanu vēsturisko ēku rekonstrukcijā".

Hotel Bergs

Hotel Bergs

Hotel Bergs sabiedrisko telpu un apartamentu interjers, Elizabetes 83/85, Rīgā 2006. - 2013.

Viesnīca Neiburgs

Viesnīca Neiburgs
Viesnīcas Neiburgs interjers, Jaunielā 25/29, Rīgā 2005. - 2009. Latvijas Dizaineru Savienības Gada balva dizainā 2010, nominācijā "Interjera dizains".

Privātmāja

Privātmāja

Dzīvokļa interjers Jūrmalā

Dzīvokļa interjers Jūrmalā

Dzīvokļa interjers, Jūrmalā. 2011. Iveta Cibule, Kaspars Broks

Dzīvoklis Laipu ielā

Dzīvoklis Laipu ielā

Dzīvokļa rekonstrukcija un interjers Laipu iela, Rīga 2011. - 2012. Iveta Cibule, Baiba Ērenpreisa, Kaspars Broks

Rīgas Tehniskā universitāte

Rīgas Tehniskā universitāte

Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi  RTU Studentu dienesta viesnīcās Rīgā Āzenes ielā 22, 22a. 2010 - 2012. Anda Kursiša, Ieva Skadiņa


Komanda

Godalgas

Enerģijas saglabāšana

Īsumā par energoefektivitātes projektiem

Enerģijas racionāla izmantošana. No 2009. gada, apkopojot labāko inženiertehnisko kompetenci, apgūstam un realizējam racionālas enerģijas izmantošanas iespējas: koncepcijām, ēkām, un procesiem. Mūsu darbs ir novērtēts ar balvām:
Dinex rūpnīca Ozolniekos, Valmiera Andren Rūpnīca, Ventspils Skolēnu Jaunrades nams.


Ilgtspējība. Mēs to zinājām jau sen, tagad tam ir nosaukums. Cieņa pret tiem cilvēkiem, kas ēku lietos, tiem, kas ies garām, un tiem, kas to mantos. Vērtība lietām un materiāliem, kas nolietojas estētiskā veidā.
2013. gadā, pirmajā Latvijā organizētajā konkursā par Ilgtspējīgāko ēku, Ventspils Skolēnu Jaunrades nams tika atzinīgi vērtēts ar 2. vietu, izceļot izteikti pārdomātu sociālo funkciju.

Daudz laika veltām gan sabiedrības informēšanā, gan arhitektūras un inženiertehnisko risinājumu izstrādē. Mūsu birojs piedalās biedrības „Passive House Latvija” darbā, Industriālās Energoefektivitātes klasterī, kā arī jaunā energoefektivitātes pakalpojumu uzņēmumā 4 b.e.e.

PHL mērķis ir apvienot un koordinēt Latvijas arhitektu, inženieru, attīstītāju, produktu un būvmateriālu ražotāju, augstāko mācību iestāžu, valsts un pašvaldību institūciju centienus ilgtspējīgas un zema enerģijas patēriņa pilsētu un ārpilsētu vides veidošanā un tālākā attīstībā Latvijā; un izmantojot likumdošanas iniciatīvas tiesības, ietekmēt Latvijas valsts iestāžu darbību jautājumos, kas skar enerģijas patēriņa samazināšanas iespējas vides projektos, būvniecībā, ēku un būvju ekspluatācijā, enerģētikā un citās ar tām saistītajās nozarēs.